Úvod > Sortiment > Protiprůvanové clony

Protiprůvanové clony

Protiprůvanové clony

Popis


PLASTOVÉ ZÁVĚSY

Pruhové závěsy z měkčeného PVC slouží jako protiprůvanové clony, snižují tepelné ztráty v zimě, omezují úniky chladu z mrazicích boxů, zamezují vnikání prachu do objektů, mohou snížit hladinu hlučnosti, druhotně mohou sloužit jako další zdroj denního osvětlení. Clony lze využívat dle konkrétní situace i do výšky 5-6 m. Důležité je vhodné naddimenzování clon dle tloušťky plastu a procenta překrytí jednotlivých pásů.

1. TYPY STANDARDNÍ
Vyrábí se z průhledných lamel 200/2, 300/3 a 400/4 mm (šířka / tloušťka materiálu). Použití pro rozmezí od -35°C až do +60°C s výjimkou mrazíren.

2. MRAZÍRENSKÉ
Vyrábí se z lamel 200/2 a 300/3 mm. Využívají se od +5°C do -45°C v mrazicích boxech. Je nevhodné instalovat tento typ plastu v místech s vyšší teplotou či trvalým slunečním zářením.

3. ATYPICKÉ
a) clony do svařovacích boxů z plastu tmavého odstínu s UV filtrem, který zabraňuje pronikání ultrafialových paprsků
b) clony s pojezdem do boku, odjíždět může celá šíře clony nebo jen část
c) barevné clony z lamel 200/2 mm sedmnácti typů

Nabídka obsahuje plasty průsvitné i průhledné. Barevný plast , který je neprůhledný, je vhodný hlavně na interiérová přepažení s potřebou určitého stupně soukromí nebo při požadavku podpory firemního image.Lze nabídnout i možnost prodeje nábalu, kdy pás materiálu je v běžné metráži až 50m

KYVNÁ VRATA

Plastová výplň z transparentního měkčeného PVC je uchycena v jedno nebo dvoukřídlé ocelové rámové konstrukci. Tato je opatřena průmyslovými pružinovými zavírači, které po průchodu nebo průjezdu z obou směrů vracejí křídlo do zavřené polohy.

Kyvná vrata slouží zejména jako efektivní uzávěra proti průvanu, pro oddělení prostor s různým klimatem, oddělení provozů s odlišnými hygienickými požadavky. Zabraňují úniku tepla z vytápěných prostor a jsou nezbytným doplňkem vstupů do chladících a mrazících boxů.

Velkou výhodou je jednoduchá manipulace při provozu, kdy k rozevření křídel dochází zatlačením či nárazem do plastové výplně, zavření je automatické ihned po průjezdu. V porovnání s různými rychloběžnými systémy jsou kyvná vrata podstatně levnější a jejich údržba je snadnější. Oproti lamelovým clonám je zde velkým plusem mnohem pohodlnější průjezd techniky a průchod osob.


Ukázky realizací