Protiprůvanové clonyPopis

Plastové závěsy

Pruhové závěsy z měkčeného PVC slouží jako protiprůvanové clony, snižují tepelné ztráty v zimě, omezují úniky chladu z mrazicích boxů, zamezují vnikání prachu do objektů, mohou snížit hladinu hlučnosti, druhotně mohou sloužit jako další zdroj denního osvětlení. Clony lze využívat dle konkrétní situace i do výšky 5-6 m. Důležité je vhodné naddimenzování clon dle tloušťky plastu a procenta překrytí jednotlivých pásů.

Standardní – Vyrábí se z průhledných lamel 200/2, 300/3 a 400/4 mm (šířka / tloušťka materiálu). Použití pro rozmezí od -35°C až do +60°C s výjimkou mrazíren.

Mrazírenské – Vyrábí se z lamel 200/2 a 300/3 mm. Využívají se od +5°C do -45°C v mrazicích boxech. Je nevhodné instalovat tento typ plastu v místech s vyšší teplotou či trvalým slunečním zářením.

Atypické
  • clony do svařovacích boxů z plastu tmavého odstínu s UV filtrem, který zabraňuje pronikání ultrafialových paprsků
  • clony s pojezdem do boku, odjíždět může celá šíře clony nebo jen část
  • barevné clony z lamel 200/2 mm sedmnácti typů

Nabídka obsahuje plasty průsvitné i průhledné. Barevný plast, který je neprůhledný, je vhodný hlavně na interiérová přepažení s potřebou určitého stupně soukromí nebo při požadavku podpory firemního image. Lze nabídnout i možnost prodeje nábalu, kdy pás materiálu je v běžné metráži až 50m.

Kyvná vrata

Plastová výplň z transparentního měkčeného PVC je uchycena v jedno nebo dvoukřídlé ocelové rámové konstrukci. Tato je opatřena průmyslovými pružinovými zavírači, které po průchodu nebo průjezdu z obou směrů vracejí křídlo do zavřené polohy.

Kyvná vrata slouží zejména jako efektivní uzávěra proti průvanu, pro oddělení prostor s různým klimatem, oddělení provozů s odlišnými hygienickými požadavky. Zabraňují úniku tepla z vytápěných prostor a jsou nezbytným doplňkem vstupů do chladících a mrazících boxů.

Velkou výhodou je jednoduchá manipulace při provozu, kdy k rozevření křídel dochází zatlačením či nárazem do plastové výplně, zavření je automatické ihned po průjezdu. V porovnání s různými rychloběžnými systémy jsou kyvná vrata podstatně levnější a jejich údržba je snadnější. Oproti lamelovým clonám je zde velkým plusem mnohem pohodlnější průjezd techniky a průchod osob.

Ke stažení

Technické výkresy

Nadimenzování clony

Dle uvedeného grafu doporučujeme po zvážení místních podmínek zvolit variantu lamelové clony - kombinací vhodného typu plastu a procenta krytí lamel. Čím je clona vyšší, tím těžší lamely by měly být zvolené. Je ovšem také nutné zohlednit umístění clony - rozhraní interiér/interiér či spíše častější interiér/exteriér.


Svěrná lišta - typ A Svěrná lišta - typ B Svěrná lišta - typ C

Svěrná lišta je vhodná pro libovolnou clonu


Hřebenová lišta

Hřebenová lišta se používá pro lamely 200 mm šířky do cca 2,5 m výšky otvoru.


Překrytí lamel 100% Překrytí lamel 50% Překrytí lamel 0%

OstatníZaujaly vás naše služby?


Cenová nabídka ZDARMA
Máte zájem o vrata, bránu či závoru? Pošlete nám Váš požadavek a my Vám zpracujeme návrh včetně kalkulace a technického řešení.


G-mont, s.r.o.
Kateřinská 4459 / 2a
695 01 Hodonín

tel.:

e-mail: