Pohony bran FAACVlastnosti pohonů bran a vrat FAAC
Jsme prodejci značky FAAC, která nabízí všechny typy elektrických pohonů na venkovní brány a vrata. Kategorie rozdělení pohonů:

Pohony na otočné brány (elektro - mechanické a hydraulické)
  • lineární pohony
  • pákové pohony
  • podzemní pohony

Posuvné pohony (mechanické převodovky, převodovky v oleji)

Pohony na skládací vrata

Předností dodávky brány a vrat od jednoho dodavatele je, že máte sladěný dálkový ovládač na bránu a vrata v jednom ovladači.

Jsme schopni zabezpečit montáž i opravu jiných výrobců elektronik, ale pouze po dohodě.


FAAC D600 a D1000


FAAC D600 a FAAC D1000 pro pružinou vyvažovaná sekční a výklopná garážová vrata

Přizpůsobivost - nový design
Pohon D 600 a D 1000 je určen pro výklopná a sekční vrata. Tento systém je velmi rychle namontovatelný a nevyžaduje při instalaci žádné úpravy. Pohony D600 a D1000 používají 24Vdc motory.
D600 je pro privátní použití a D1000 je pro privátní nebo lehce průmyslové využití s tralým zatížením.

PATENTOVANÁ rychlá a jednoduchá instalace
Kompaktní rozměry 360x200x120
Nízká hmotnost: méně než 4 Kg
Rychlá instalace: čas zkrácen o 40%

Částečné otevření je možné dálkovým ovladačem. Zapojení a programování odděleným přístupem - není nutno demontovat hlavní kryt pohonu. Dvojitá izolace (uzemnění není vyžadováno). Snadné nastavení zajišťuje automatické naučení a nastavení koncových poloh se zpomalením. Po nastavení cyklu není nutné systém dále upravovat.

Maximální bezpečnost
Automatické nastavení elektronické ochrany proti přivření. Systém udržuje stálé nastavení minimální odchylky síly potřebné k pohybu vrat v závislosti na čase. Bezpečnostní ochrana při otvírání vrata zastaví a při zavírání vrata reverzují.
V případě výpadku el.energie je možné otevřít vrata užitím záložních baterii. Záložní KIT je složen z 20 baterii 1,2V NiMh v plastickém boxu a dobíjecí kontrolní kartou. Vše je možné umístit uvnitř pohonu.

Elektronická kontrola rychlosti
Ochrana vrat proti mechanickému poškození zajišťuje plynulé rozjetí vrat (měkký start). Zpomalení před oběma koncovými polohami (měkký stop).

Bezpečnost proti vloupání
Pohon je vybaven samosvornou převodovkou, která zajišťuje aretaci před nechtěným pohybem vrat. Při výpadku proudu lze pohon zvenčí odjistit externím manuálním odblokováním.

Pohon je dodáván s čtyřmi
druhy kolejnic ( typ 126 -3.000, 132 -3.600, 139 -4.200 mm ) dle výšky vrat ECO 126 -2.400, 132 -2.700, 139 -3.600 mm


DOMO Swing


Pohony FAAC pro privátní křídlové brány a vrata s délkou křídla do 1,8 m a maximální váhou 250 kg.

Technologická inovace
Technologická inovace a velmi stylový vzhled jsou kombinovány v samotném vysoce kvalitním pohonu. Tento systém je určen pro privátní brány s maximální délkou křídla 1,8 m a maximální váhou křídla 250 kg.

Atraktivní, futuristický vzhled
Tělo pohonu je kryto hliníkem pro zvlášť vynikající stabilitu, pevnost a odolnost. Pohon má kompaktní velikost a atraktivní vzhled.

Čisté bezpečí
Pohon může být napájen solárním panelem, baterií nebo standardním transformátorem pro privátní aplikace se vstupními telefony a dveřními zvonky. Lineární pohyb je zajištěn samosvorným šroubovým převodem.

Snadná instalace
Snadná mechanická a elektrická instalace. Přístupný v Master konfiguraci (samotné křídlo) nebo Slave konfiguraci (pro dvě křídla) Používá novou BUS-síťovou technologii pro spojování Master a Slave řídících jednotek. Automatické učení pohybu pomocí podsvícených kláves umožňuje snadné a rychlé natavení rychlosti brány, koncových poloh, zpomalení atd.


FAAC 412


FAAC 412 pohon pro křídlové brány s délkou samostatného křídla do 1,8 m (do 3 m s elektrickým zámkem)

Ideální volba pro rezidenční brány
Rychlá a snadná instalace. Systém FAAC 412 je nejčastější a nejekonomičtější volbou pro rezidenční brány do 1,8 m délky křídla. Elektromechanická zařízení FAAC vyžadují jen velmi malou údržbu s malou spotřebou energie.

Rychlá a jednoduchá instalace
Rychlá a jednoduchá instalace bez nákladných úprav na stávající stav brány. Použití elektromechanického pohonu se samosvornou převodovkou činí automatický systém FAAC 412 ideální pro lehké aplikace.

Elektronické zabezpečení
Protinárazová ochrana je zajištěna elektrickým zařízením instalovaným v řídící jednotce, který přímo hlídá točivý moment motoru. Při výpadku elektrického proudu umožní manuální ovládání brány uvolňovací šestihranný klíč.

Méně údržby, více spolehlivosti
FAAC 412 Elektro-mechanické zařízení nepotřebuje téměř žádnou údržbu. Spolehlivost je zajištěna za všech atmosférických podmínek při venkovní teplotě od -20 °C do 55 °C.


FAAC 415


FAAC 415 - elektromechnický lineární pohon pro křídlové brány do 3-4 m s elektr.koncov. spínači

FAAC415 pro křídlové brány s jedním listem s délkou samostatného křídla do 3 m (415) a do 4 m (415L) .

Pohon s IN AXIS (osovým) tlakem . Lineární převod s délkou záběru 300 mm (list max. 3 m) a 400 mm (list max. 4 m) . Provedení s nebo bez koncových elektro-spínačů . Snadné odblokování klíčem . Zpomalení před koncovou polohou . Snadné připojení kabelů . Kryt tyče (volitelný pro modely 300 mm).


FAAC 391


FAAC 391 pro privátní křídlové brány a vrata délka samotného křídla 1,8 m (2,5 m s elektrickým zámkem) pro dvojitá skládací vrata s maximální šířkou jednoho křídla 1,5 m, 24V

Rychlá a jednoduchá instalace, bez úpravy stávajícího stavu brány. Použití elektromotoru se samosvornou převodovkou a pákovým mechanismem dělá automatický systém 391 ideální pro lehké aplikace.

Ideální volba pro široké sloupy
FAAC 391 elektromechanický pohon je velmi praktický a ekonomický k realizování automatizace bran se širokými sloupy. Pohon lze standardně využít pro otevírání bran dovnitř i ven. Vhodné též pro skládací vrata. Samosvorný převod pohonu pro křídla do 1,8 m (není třeba elektro-zámku).

Technická specifikace pohonu FAAC 391
Max. délka křídla bez elektrozámku 2,0 m
Max. délka křídla s elektrozámkem 2,5 m
Max. váha křídla 240 kg
Max. úhel otevření 120°
Nastavitelný integrovaný mech. koncový doraz
Napětí 230 Vac
Napájení motoru 24Vdc
Ma. moment 250 Nm
Třída krytí IP44
Samosvorný

Řídící jednotka se základním nastavením pomocí 3 tlačítel a LED diody. Logické funkce AP e EP (automatika/poloautomatika).
Připojení elektrozámku. Snadné nastavení pracovního cyklu.
Jednoduché zapojení ( BUS kabel ). Integrovaný přijímač MULTI-code (DS-SLH-LC) DECODER “OMNIDEC”


FAAC 390


FAAC 390 pro privátní křídlové brány a vrata délka samotného křídla 1,8 m (3 m s elektrickým zámkem) pro dvojitá skládací vrata s maximální šířkou jednoho křídla 1,5 m

Rychlá a jednoduchá instalace, bez úpravy stávajícího stavu brány. Použití elektromotoru se samosvornou převodovkou a pákovým mechanismem dělá automatický systém 390 ideální pro lehké aplikace.

Ideální volba pro široké sloupy
FAAC 390 elektromechanický pohon je velmi praktický a ekonomický k realizování automatizace bran se širokými sloupy. Pohon lze standardně využít pro otevírání bran dovnitř i ven. Vhodné též pro skládací vrata. Samosvorný převod pohonu pro křídla do 1,8 m (není třeba elektro-zámku).

Elektronické bezpečí
Protinárazová ochrana (ochrana proti přivření) je zajištěna elektrickým zařízením instalovaným v řídící jednotce, který přímo hlídá točivý moment motoru. Při výpadku elektrického proudu umožní manuální ovládání brány uvolňovací šestihranný klíč.

Méně údržby, více spolehlivosti
Elektromechanické zařízení FAAC 390 nepotřebuje téměř žádnou údržbu. Spolehlivost je zajištěna za všech atmosférických podmínek při venkovní teplotě -20 °C do 55 °C.


FAAC 402


FAAC 402 elektro hydrsulický pohon pro privátní křídlové brány s délkou samostatného křídla 1,8 m (402 CBC) a 3 m (402 SBS)

Hydraulický systém ideální pro privátní brány
Rychlá a snadná instalace. FAAC 402 je velmi praktický a ekonomický systém pro privátní brány do 1,8 m délky křídla. Hydraulická zařízení FAAC vyžadují jen velmi malou údržbu s nízkou spotřebou elektrické energie.

Maximum bezpečí
Exkluzivní hydraulické zařízení s maximální ochranou proti přivření, kterou zajišťují dva by-pass ven tily. Při výpadku elektrické energie je možné uvolnit bránu klíčem a umožnit tak manuální ovládání.

Nízká hlučnost a spolehlivost, malé nároky na prostor
Malé množství komponentů v hydraulického systému po honu je tajemstvím zajištujícím velmi tichý chod a spolehlivost za všech atmosférických podmínek při teplotě od -40° C do 55° C. Díky kompaktní velikosti se může tento pohon instalovat i při nedostatku místa.

FAAC kvalita garantovaná časem
Výhodou je antikorozní povrch hydraulického po honu FAAC, který je vysoce odolný atmosférickým vlivům a zajišťuje dlouhodobou životnost výrobku.


FAAC 400


FAAC 400 pro lehké komerční a průmyslové křídlové brány s délkou jednoho křídla do 7 m

Široký výběr modelů
FAAC 400 nabízí výběr ze sedmi různých pohonů s nebo bez hydraulického zámku, navržené pro automatizaci křídlových bran do 7 metrů na křidlo. Všechny modely jsou snadno instalovatelné a vhodné pro velmi těžké průmyslové brány s vysokou četnosti provozu.

Bezpečí zevnitř i zvenku
Výjimečné hydraulické zařízení zajišťuje maximální ochranu proti přivření představovanou dvěma vysoce sensitivními By-pass ventily. Při výpadku elektrického proudu je možné uvolnit bránu pomocí manuálního ovládání s uvolňovacím klíčem. Síla hydraulického zámku dává systému výjimečnou odolnost proti nechtěnému pohybu křídla (CBAC).

FAAC zkušenost je záruka
Elektro-hydraulická jednotka je zabudována do monobloku hliníkového krytu. Celý hydraulický systém je ponořen v hydraulickém oleji, který ho zároveň chladí. Vyžaduje velmi malou údržbu a má jen velmi malou spotřebu elektrické energie.

Spolehlivost a nízká hlučnost
Precizní zpracování a používání hydraulického oleje jako hnacího media, jsou tajemstvím extrémně tichého chodu. Spolehlivost je zaručena za atmosférických podmínek a extrémních teplot v rozsahu -40 do 55 °C.


FAAC 770


FAAC 770 podúrovňový pohon pro křídlové brány

Nová technologie
FAAC podzemní systém je nový způsob otevírání a zavírání privátních brán s křídlem o maximální délce 2,5 m. Je téměř neviditelný a nenarušuje tak přirozený vzhled brány.

Elektrická bezpečnost
Bezpečnost proti přivření je zaručena elektrickým zařízením instalovaným v řídící jednotce 452 MPS, 455 D, které přímo kontroluje kroutící moment motoru. V případě výpadku elektrického proudu je manuální ovládání zajištěno speciálním pákovým systémem, který je přístupný z obou stran křídla.

Maximální výkon
FAAC 770 model je určen pro brány do 500 kg na křídlo. Nerezový kryt vysoce odolný proti atmosférickým vlivům, absolutně vodě odolný, pohon ochranné třídy IP 67 ( dočasně ponořen ve vodě ).

Nízká údržba
Snadná manipulace s motorem bez nutnosti demontáže křídla.


FAAC 740 a 741 E Z16


FAAC 740-741 pro privátní posuvné brány s maximální váhou do 500 kg (740) a do 900 kg (741)

Jednoduchost automatizace
Praktický komplet zahrnující elektromotor s převodovkou a řídící jednotkou pro automatizaci jak nové tak existující brány vážící do 500 / 900 kg.

Ideální pro rezidenční aplikace
Nová koncepce pohonu usnadňuje a urychluje instalaci při nízkých nákladech.

Elektronická bezpečnost za všech podmínek
Protinárazová ochrana je zajištěna elektronickým zařízením kontrolujícím otáčivý moment. Pro extra bezpečnost je možný detektor překážek. Pohon 740 / 741 pracuje stejnoměrně za všech podmínek a při různých zatíženích. Všechny povely jsou zadávány vysoce výkonným a spolehlivým mikroprocesorem.

Ireversibilní
Pro aretaci ireversibilního motoru je potřeba elektro-zámku. V případě výpadku proudu se pomocí uvolňovacího zařízení (chráněného klíčem) muže brána otevřít manuálně.


FAAC 746 ER Z16


FAAC 746 ER Z16 pro posuvné brány s maximální váhou 600 kg a 746 ER Z20 pro posuvné brány s maximální váhou do 400 kg

Ideální pro privátní aplikace
Vestavěná řídící jednotka pohonu umožňuje snadné a rychlé nastavení systému. Kompaktní velikost umožňuje snadnou instalaci privátních aplikací pro váhu bran do 600 kg.

Úplné bezpečí, spolehlivost za všech podmínek
Bezpečný provoz je zaručen uložením převodového ústrojí v olejové lázni, protinárazovou spojkou a inteligentní řídící jednotkou, která detekuje překážky. FAAC 746 elektromechanický pohon pracuje rovnoměrně a všechny příkazy jsou řízeny spolehlivým mikroprocesorem.

Dlouhá životnost
Celé převodové ústrojí pohonu včetně elektromotoru je uloženo v olejové lázni, která zaručuje dlouhodobou životnost i při větší frekvenci užití. Spolehlivost je zaručena za atmosférických podmínek a extrémních teplot v rozsahu -40 do 55 °C.

Samosvornost pohonu
Převodové ústrojí pohonu je samosvorné. V případě výpadku proudu je možné uvolnit vrata pomocí klíče pro manuální odblokování.


FAAC 720


Elektromechanický pohon pro posuvné brány s maximální hmotností do 400 kg

Elektromechanický pohon FAAC C720 s rychlostí posunu 18 m / min. pro posuvné brány s maximální hmotností do 400 kg určený pro privátní použití s novou redukcí (patent FAAC), vysokou mechanickou účinností (větší než 80 %), elektronickou řídící jednotkou s enkodérem a reversem při detekci překážky a magnetickým koncovým spínačem. Stisknutím tlačítka VIDEO spustíte přehrávání instalace tohoto pohonu.

Balení C720 (24 V) obsahuje elektromechanický pohon s řídící jednotkou E 720, pastorek, uvolňovací klíč a základovou desku.

Převodovka je složená z ekcentrické hřídele, kulového ložiska, dvou rotorů a z nízkorychlostního převodu. Jak ekcentrická hřídel rotuje, tak rotují i rotory kolem vnitřního obvodu nízkorychlostního převodu. Vyplívající akce je podobná jako kola kroužící kolem vnitřku prstence.

Jaké jsou výhody?
Vysoká mechanická výkonnost: > 80 % (výkonnost tradiční převodovky je přitom kolem 40-50 %), robustnost a spolehlivost vzhledem k zatížení je rozloženo na více kontaktních míst rotory jsou 180° mimo fázy, to dělá převodovku perfektní symetrickou a vyváženou. Celá převodovka je obsažena v nízkorychlostním převodu, který je přímo spojen s hřebenem brány

Mechanická výkonnost
Cyklopřevodovka má dvakrát tak větší výkonnost než tradiční převodovka. Je také dosaženo rozložení síly. Vyšší tlačná síla a rychlost (až do 4 cm/s) může být dosažena s nižší spotřebou elektrické energie. Nízká spotřeba se rovná nízké tepelné ztrátě a lepším provozním podmínkám mechanických dílů jako jsou motor, převodovka, atd.
Hlavní vlastnosti nové FAAC Cyklo převodovky
Redukce 1/49 vyžaduje poloviční sílu s ohledem na jiné produkty na trhu. DELRIN 100ST (Super tuhý) pastorek a velmi vysokou mechanickou odolností, odolností proti atmosférickým silám (UV, vlhkost, atd.) a teplotním změnám. Používáno více než 40 let v automobilovém a chemickém průmyslu.

Hlavní charakteristiky řídící jednotky E720
Jednoduché nastavení přes LCD display. Velká a jednoduchá možnost nastavení parametrů. Integrovaný “virtuální” elektronický enkondér pro zvýšení bezpečnosti. Kompatibilní se všemi ovladači a přijímači (DS, SLH, LC/RC) pomocí OMNIDEC technologie. Na řídící jednotku mohou být připojení tradiční i BUS fotobuňky.


FAAC 844 ER


FAAC 844 pro posuvné brány s maximální váhou 1 800 kg (844 R CAT pro řetězové aplikace)

Ideální pro komerční využití
Pohon FAAC 844 je navržen pro nejefektivnější způsob posuvu těžkých průmyslových bran.

Úplné bezpečí a spolehlivost za všech podmínek
Bezpečí je zaručeno speciální, nastavitelnou, v olejové koupeli lubrikovanou protinárazovou spojkou, a inteligentním elektronickým zařízením, které detekuje překážku. FAAC 844 elektromechanický pohon pracuje rovnoměrně a všechny příkazy jsou řízeny spolehlivým mikroprocesorem.

Dlouhá životnost
Konstantní, kompletní lázeň všech mechanických komponentů v oleji spolu s tělem hliníku tvarovaným pod vysokým tlakem zaručuje dlouhou životnost.

Spolehlivá a bezpečná elektronika
Všechny příkazy jsou řízeny mikroprocesorem z nejspolehlivější řídící jednotky. Nastavení síly proti přivření může být provedeno elektronicky.

Snadný a levný
Elektronické zařízení zabudované v převodovém motoru usnadňuje a urychluje instalaci při nízkých nákladech.


FAAC 844 R


FAAC 844 R Třífázový pro posuvné brány do 2 200 kg (Z12)

Ideální pro privátní aplikace nebo průmyslové brány
Řídící jednotka FAAC 844 T je uložena mimo pohon v instalačním boxu s krytím IP 44. Jeho kompaktní velikost umožňuje snadnou instalaci pro průmy aplikace pro váhu vrat do 1800 kg.

Úplné bezpečí a spolehlivost za všech podmínek
Bezpečí je zaručeno speciální, nastavitelnou, v olejové koupeli lubrikovanou protinárazovou spojkou, a inteligentním elektronickým zařízením, které detekuje překážku. FAAC 844 elektromechanický pohon pracuje rovnoměrně a všechny příkazy jsou řízeny spolehlivým mikroprocesorem.

Dlouhá životnost
Konstantní, kompletní lázeň všech mechanických komponentů v oleji spolu s tělem hliníku tvarovaným pod vysokým tlakem zaručuje dlouhou životnost.

Speciální elektronika
FAAC 844 R 3-fázový pohon může být řízen touto speciální elektronikou s mikroprocesorem známou jako 844 T. Obsahuje stykače a má elektronické brzdící zařízení, které zajišťuje okamžité zastavení brány.


Ukázky realizací


BrányZaujaly vás naše služby?


Cenová nabídka ZDARMA
Máte zájem o vrata, bránu či závoru? Pošlete nám Váš požadavek a my Vám zpracujeme návrh včetně kalkulace a technického řešení.


G-mont, s.r.o.
Kateřinská 4459/ 2a
695 01 Hodonín

tel.:

e-mail: